Театър “Дани и Деси” гр.Хасково

На 06.06.2022 г. в детската градина в гр. Чепеларе гостува театралната трупа „Дани и Деси“ от гр. Хасково със спектакъла „Пеперудена магия“. Стиховете на великолепната поетеса Мая Дългъчева оживяха чрез багрите, куклите, музиката, сценографията и изключителното лъчезарно заразяващо изпълнение на актрисата Таня Евтимова. Постановката бе представена в двете бази „Здравец“ и „Елхица“.
Бяха представени приказни герои, които провокират детското въображение. Буболечки, животинки, слънцето и дъгата, цялото живописно представяне на природата оживяха пред децата чрез симбиозата между вълшебното слово, различната динамика на музиката и песните, майсторското изпълнение на актрисата, непосредствената емоция при смяната на картините.
Възторгът от преобразуването на гъсеничката в изящна пеперуда премина от актрисата у децата и те с нежност и внимание докосваха куклата-пеперуда! Децата съ-преживяха пеперудената магия с радост и изненада!